Nové album na Rajčeti: Jarní přespolní běh 2023

První máj, nejen lásky čas

Letošní první máj slavili někteří nikoli prací, ale sportem. Příznivci přespolních běhů se tak setkali v Areálu pod sjezdovkou, tentokrát již po čtyřiačtyřicáté, aby společně zdolali náročnou trať, která je dovedla téměř až k hradu Pajreku. A že těchto nadšenců bylo opravdu hodně, se můžete přesvědčit ve fotogalerii na www.tj-nyrsko.rajce.idnes.cz.

Dospělých kategorií se zúčastnilo 14 žen a 19 mužů, v kategorii Buď fit běželo sedm závodníků. Před odstartováním hlavního závodu, se konaly dětské závody, kterých se zúčastnilo celkem 67 dětí. Nejmladší závodnici Ester Koppové byly teprve dva roky. Nejstarším závodníkem byl domácí Zdeněk Rus, který ve svých sedmdesáti letech sbírá jeden úspěch za druhým. Na březnovém mistrovství světa veteránů v polském Turow obsadil v hale sedmé místo a v krosu osmé místo, na mistrovství České republiky v krosu druhé místo a na mistrovství České republiky v horském půlmaratonu první místo. To vše zvládl během dvou měsíců.

Výsledky v PDF

Prohlédněte si album